• +37065034378
  • darius.mockevicius@gmail.com
  • Tulpių gatvė 1 (LT-21421)

 Trakų rajono Valų kaimo bendruomenė „Neris“ įsikūrusi Neries regioninio parko pradžioje, kur plati upė vingiuodama skalauja mitologinius akmenis Dvylą, Volą, akmenį su Marijos pėda, prakeiktų vestuvių akmenis, plukdo savo vandenis tarp vaizdingų kalvų šalia Stirnių piliakalnio.

Bendruomenė įsikūrė 2010 m. ir aktyviai veikia savame kaime ir už jo ribų: bendradarbiaudama su valstybės institucijomis atstovauja ir gina savo narių interesus, telkia juos bendrai veiklai, ieško tinkamiausių sprendimų ekonominei ir socialinei gerovei kelti, siekia rūpintis saugia, patogia gyvenamąja aplinka, puoselėja dvasines vertybes. Bendruomenėje daug menine ir kultūrine veikla užsiimančių žmonių – amatininkų, tautodailininkų, muzikantų, šokėjų.

Kasmet bendruomenė organizuoja Valų kaimo šventę su sportinėmis žaidynėmis, turgeliu, vaikų kiemu, koncertu, tradicine sriuba ir šokiais prie laužo. Prie Stirnių piliakalnio rengiama tradicinė Rasos šventė, gruodį bendruomenės nariai renkasi į Advento vakaronę. Taip pat rengiami įvairūs amatų bei kulinariniai kursai. Vasarą kaimo vaikai laiką leidžia dienos stovykloje.