• +37065034378
  • darius.mockevicius@gmail.com
  • Tulpių gatvė 1 (LT-21421)

Elona Kazokienė

Elona Kazokienė gimė 1964 m. rugpjūčio 16 d., Maskvoje Su šeima gyvena Valų kaime. Vos tik Lietuva tapo laisva, apie 1993 metus, Elona pradėjo  dirbti 1984 m. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje Vilniuje, bibliotekininke, o laisvadieniais ar po darbo piešia ant šilko ir kuria lėles. Tautybė – lietuvė.

E. Kazokienės lėlės – labai kruopštaus darbo rezultatas. Įsižiūrėjus į išraiškingus veidukus, pamatai, kad jos turi visas žmogiškas emocijas, yra puošnios, tikroviškos, grakščios ir mielos. Menininkės šilko darbai subtilūs, pakeri šviesiais tonais, persiliejančia ornamentika, kurioje vyrauja gėlių ir trapių augalų motyvai. Jos darbų galerijoje galima išvysti šalių, šalikėlių, skarelių, kurie užburia moteriškumu ir palieka šiltą prisiminimą. E. Kazokienė veda edukacijas mokiniams, iš paprastų, nedidelių medžiagos skiaučių moko sukurti skudurines lėlytes.

Kontaktai: dekorela@gmail.com

Mockevičių šeima

Muzikantai, dainininkai, šokėjai, pasakotojai, kultūros veikėjai, Trakų rajono Valų kaimo bendruomenės „Neris“ nariai Dalia ir Darius Mockevičiai yra etnomuzikologai, baigę studijas Vilniaus konservatorijoje ir Lietuvos Muzikos Akademijoje. Nuo vaikystės domėjęsi lietuvių, ypač Dainavos krašto (Dzūkijos) papročiais,dabar yra aktyvūs lietuvių liaudies tradicinės kultūros puoselėtojai ir skleidėjai. Žinias gilina iš tautosakos leidinių, įvairiuose kursuose, stovyklose, seminaruose, konferencijose, ekspedicijose, bendraudami su kaimo žmonėmis, tautosakos pateikėjais, tradicinių amatų puoselėtojais. Dabar įgūdžius perduoda savo šeimai, Valų kaimo bendruomenei, Trakų rajono, Lietuvos žmonėms, užsienio lietuviams bei svečiams.

Mockevičių ansamblio repertuarą sudaro folkloro ekspedicijose užrašytos dainos, pasakojimai, instrumentiniai kūriniai, šokiai, rateliai, žaidimai. Tradicinio folkloro programose grojamos ir dainuojamos sutartinės bei senosios dainos, mokoma šokti tradicinių šokių, ratelių, žaisti žaidimus, pristatomi senieji instrumentai: skudučiai, lumzdeliai, ragai, ožragis, daudytės, dambrelis, sekminių ragelis, kanklės, smuikas, basedla, cimbolai, armonika, būgnelis, bandonija, švilpynės, molinukai, būgnas, terkšlė, tarškynės, bruklys, žvangučiai. Daugiausia instrumentų įsigyta iš Lietuvos meistrų, dalis pačių pasigaminta.

Kontaktai: daliozija@gmail.com